Skuadra spanjolle e Valencias ishte mjaftë aktive gjatë merkatos së kësaj vere, duke tentuar të krijojë një skuadër të fortë për edicionin e ri të garave.

Pas largimit të Mustafit në drejtim të Arsenalit, zyrtarët e Valencias kanë transferuar mbrojtësin argjentinas, Garay, i cili u largua nga skuadra ruse e Zenit dhe ka nënshkruajtur kontratë 4-vjecare.

Artikulli paraprakHumaniteti i Henry: Komplet rrogen te Belgjika e dhuron për…
Artikulli tjetërMerkatoja në Premier League: Ja skuadra që shpenzoi më së shumti