Fiorentina ka realizuar edhe një transferim shumë të mirë para fillimit të edicionit.

Këtë herë skuadra “viola” ka huazuar nga Betis mbrojtësin fantastik argjentinas Germán Pezzella, i cili për 500.000 kaloi te Fiorentina, por në fund të stinorit klubi italian duhet ta blejë për 10 milionë euro, përcjell Korneri.net.
26-vjeçari i lindur në Bahia Blanca, është i jashtëzakonshëm edhe në ndërprerje pasi në 130 ndeshje te Boca Juniors dhe Betis, ka shënuar 11 gola.
Pazzella ndihet krenar pasi s ii vogël ka ëndërruar që një ditë të luaj në Serie A. /Korneri.net

Artikulli paraprakF.ck UEFA: Shikone koreografinë spektakolare të polakëve
Artikulli tjetërZekirija Ramadani për “Korneri.net”: Do të luftojmë ta mbrojmë titullin, por ka shumë skuadra rivale”