FIFA tashmë ka konfirmuar treshen e gjyqtarëve për ndeshjen e Kosovës ndaj Finlandës. Gjyqtar kryesor është sllovaku Ivan Kruzliak.

Asistentët e Kruzliak janë dy bashkvendësit e tij, Tomas Mokos dhe Ondre Brendza.

Finlandë-Kosovë fillon sonte në ora 20:45.
Chat conversation end

Artikulli paraprakEdhe Belotti mungon sonte
Artikulli tjetërZbulohet prapaskena: Ja cili sulmues kishte refuzuar Arsenalin