Më në fund fillon ndërrimi i paktetit në “Pallatin e Rinisë” në kryeqytet pasi së fundmi ishte ndërruar në vitin 1999.

Punimet kanë filluar gjatë ditës së djeshme dhe pritet të mbarojnë pas 2 javësh.

received_1178031255622398

“Korneri.net” mëson se deri sa të mbarojnë punimet, Sigal Prishtina do ti zhvillojë ndeshjet në palestren sportive “Adem Jashari” në Kastriot.

Kujtojmë që financimi i këtyre punëve janë donacion i “Ministrisë së Rinisë, Kulturës dhe Sporteve” që kap vlerën e 120.000 euro.

Artikulli paraprakE jashtëzakonshme: Anglia u ofron punë në staf tre legjendave të saj
Artikulli tjetërEmocionuese: Ja si u nderua Chapecoense nga futbollistët e gjigantëve brazilian [VIDEO]