FIFA ka dhënë zyrtarisht një dënim të ashpër për Lionel Messin i cili në ndeshjen e disa ditëve më parë ka qenë protagonist duke ofenduar gjyqtarin e ndeshjes.

Argjentinasi është shpallur fajtor dhe është pezulluar me 4 ndeshje dhe një gjobë prej 10 mijë frangash zvicerane, shkruan tabloidi britanik “The SUN”.

“Komiteti Disiplinor i FIFA ka marrë vendim në lidhje më incidentin e Leo Messit pas ndeshjes Argjentina dhe Kili me 23 mars në kualifikimet për Kupën e Botës. Messi është shpallur fajtor për fyerje direkte ndaj asistentit të gjyqtarit. Si rezultat i kësaj Messi është pezulluar për katër ndeshje zyrtare dhe duhet të paguaj edhe 10 mijë franga zvicerane”, thuhet në njoftimin e FIFA-s.

Artikulli paraprakShqipëri – Bosnje, ky është interesimi i tifozëve për ndeshjen
Artikulli tjetërFOTO /Duka uron Xhakën për ditëlindjen, përgjigja e lojtarit e pabesueshme