Ferizaj ka transferuar super-mesfushorin ofanziv nga Maqedonia, Maliq Beluli i cili së fundi ishte pjesë e KF Shkupi dhe Gostivarit. Ai pritët të na ndihmojë në objektivat e tona dhe ne i urojmë mirëseardhje dhe suksese Maliqit, shkruan Ferizaj në facebook.

Drejtori i klubit Genc Hyseni tregoj se kemi bërë një ndër përforcimet më të mira në këtë merkato, pasi kemi të bëjmë me një talent që eshtë vetëm 21 vjecar.

Maliqi gjendet në Shqipëri me skuadrën tonë në pregatitjet finale para fillimit të sezonit të ri, ai eshtë i gatshëm për një epokë të re në karrierën e tij ne Kosove.

Artikulli paraprak‘Plas’ bomba. Zbulohen fjalët ofenduese të Ronaldos ndaj tifozëve
Artikulli tjetërZyrtare: Trepça89 “ndezë” merkaton, përforcohet sërish