Fenomeni i ri në futbollin botëror, Vinicius Junior, shumë shpejt do të ju nënshtrohet vizitave mjekësore te Real Madrid, pasi marrëveshje mes “mbretërve” dhe klubit brazilian Flamengo tashmë është arritur, transmeton “Korneri.net”.

Sipas mediave spanjolle dhe Braziliane, Vinicius Junior, do të ju kushtojë madrilenëve hiq më pak se 40 mln euro, kurse kontrata fillestare me liderin në La Liga dhe favoritin kryesorë për ta fituar Champions League pritet të jetë deri në vitin 2022./Korneri.net.

Artikulli paraprakGarë e fortë për Keita Balde, tërhiqet Milan….
Artikulli tjetër“Gabigol” me vendim të prerë: Largohem nëse qëndron ky njeri, por nuk do të kthehem….