TURIN, ITALY - AUGUST 31: FC Internazionale Milano Managing Director & COO Marco Fassone looks on prior to the Serie A match between Torino FC and FC Internazionale Milano at Stadio Olimpico di Torino on August 31, 2014 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Vjen ndryshimi i parë te Milan dhe atë në detyrat e larta të klubit. Që nga sot Drejtor Gjeneral dhe Administrues i deleguar i Milanos është Marco Fassone  i cili më herët e kreu këtë punë te Juventus, Napoli dhe Inter.

Lajmin e ka publikuar faqja zyrtare e klubit italian që ka marr miratimin e pronarëve të rinjë Sino-Europe.

Këta të fundit edhe njëherë i janë falënderuar Silvio Berlusconit që pranoi marrëveshjen dhe shitjen e klubit të cilin do të ngritin në nivelet më të larta brenda pak vitesh, pasi ky edhe ka qenë synimi i pronarëve të rinjë dhe janë zotuar në këtë.

Artikulli paraprakMustafi është i Arsenalit
Artikulli tjetërMaradona: Messi nuk do të rikthehet te Argjentina