KB Trepça ka paguar të gjitha borgjet ndaj Ligës Ballkanike, që i’u shqiptuan pas problemeve të shkakutuara në ndeshjen e fundit ndaj Pejës e cila u ndërpre si rrjedhojë e hudhjës së sendeve të forta në parket, ndeshja u ndërpre dhe u regjistrua 0:20 për Pejën.

Korneri.net mëson segjitha obligimet janë shlyer nga drejtuesit mitrovicas andaj Trepça nesër do të udhëtoj drejt Pejës për të zhvilluar ndeshjën e rradhës në Balkan League.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Orsolini ndodhët në Milano, për të përmbyllur marrëveshjen me këtë skuadër
Artikulli tjetërMan.City thyen rekordet-Barçes 114 milionë, Messit 910.000