Prej largimit të Claudio Bravo në drejtim te Manchester City, portieri gjerman i Barcelonës, Marc André Ter Stegen është i pazëvendësueshëm te Barcelona, andaj skuadra blaugrane vendosi ta shpërblejë me kontratë të re.

Kështu siç konfirmohet zyrtarisht nga skuadra katalunase Barça dhe reprezentuesi gjerman kanë vazhduar martesën mes vete deri me 30 qershor 2022, në mënyrë që fatet e të dyja palëve të jenë të bashkuara të paktën për pesë vjet më shumë.

Tani pas vazhdimit të kontratës klauzola e tij peshon 180 milionë euro.

Artikulli paraprakZyrtare: Roberto Carlos merr drejtimin e kësaj skuadre
Artikulli tjetërRekord i zi për mbrojtësin e AC Milan