Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Mahmoud Dahoud është lojtari më i ri i Borussia Dortmund.

Lajmi është zyrtarizuar nga klubi i Borussia Monchengladbach, ndërsa siriani me nënshtetësi gjermane do të kompletojë lëvizjen e tij gjatë merkatos së verës, shkruan “Bundesliga.com”.

Kujtojmë që 21-vjeçari kohët e fundit kërkohej me ngulm nga Juventusi dhe Arsenali.

Artikulli paraprakGriezmann tejkalon parashikimet e analistëve: Preferon këtë skuadër të madhe evropiane
Artikulli tjetër100% me besim të humbur nga Zidane! Real Madrid nis kontaktet për superportierin gjerman