Christian Maldini djali i madh i ikonës së Milanit, Paolo Maldini ka befasuar të gjithë pasi duke nënshkruar për skuadrën nga Serie D, Pro Sesto.

Sipas të përditshmes italiane “La Gazzetta dello Sport”, Paolo Maldini ka thënë: “Pro Sesto është zgjidhja më e mirë për Christianin”

20-vjeçari është brezi i tretë i familjes së tij legjendare pas gjyshit të tij, Cesare katër herë kampion në Serie A dhe babait Paolo pesë herë fitues i Champions Leagues.

Artikulli paraprakZbulohen 21 lojtarët që kërkon Interi, mes tyre emra të mëdhenj
Artikulli tjetërSKANDAL/ “Presidenti i Federatës më ka dhunuar në zyrën e tij”