Tashmë ka përfunduar gjithçka, Dimitri Payet edhe zyrtarisht është futbollisti më i ri te skuadra franceze Marseille, duke në shkruajtur kontratë 4-vjeçare, kurse West Ham ka përfituar nga kartoni i tij 30 mln euro.

Nga ana tjetër mediat britanike bëjnë të ditur se zyrtarët e West Ham janë tejet të zhgënyer me mesfushorin francez, duke e quajtur atë si të pa respekt ndaj klubit anglez dhe ndaj tifozëve të ekipit.

Artikulli paraprakZyrtare: Trepça89 “ndezë” merkaton, përforcohet sërish
Artikulli tjetërZyrtare: Lushtaku rikthehet te Drenica! FC Prishtina akoma në “gjumë” të thellë….