Valencia ka zyrtarizuar transferimin nga Wolverhampton të ish sulmuesit të Milanit dhe Fiorentinës Patrick Cutrone.

Italiani 23-vjeçar, nuk është se kaloi mirë te Fiorentina, dhe pasi e kreu huazimin atje, u kthue te lkubi anglez që vendosi ta huazojë te Valencia deri në fund të edicionit, përcjell Korneri.net

Duhet thënë se Cutrone është lojtari apo sulmuesi i gjashtë italian që do të luaj te Valencia, apo më saktë e vazhdoi traditën e lojtarëve “axurr” te klubi spanjoll pasm Zazam Tavano, Di Vaio, Corradi dhe Lucarelli. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here