Nëse për momentin janë të gjitha palët e kënaqura duke nis nga vet Phlippe Coutinho, trajneri Jurgen Klopp, zyrtarët e klubit dhe tifozët e Liverpool, kjo nuk do të thotë asgjë për Barcelonën që do ta sulmojë klubin anglez gjatë verës në mënyrë që ta transferojë futbollistin kryesor të skuadrës nga Anfield.

Braziliani ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2022, dhe thujhet se paga e tij do të jetë nga 12 milionë euro në vit. Gjithsesi, anglezëts hpresojnë se me këtë kontratë afatgjatë është blinduar futbollisti, por të presim se çfarë do të ndodh këtë verë e cila do të jetë e nxehtë në aspektin e transferimeve.

Artikulli paraprakRikthehet Adriano, i befason të gjithë me klubin e ri
Artikulli tjetërIncidenti në aeroport, Granit Xhaka akuzohet për racizëm