Trajneri i famshëm italian, Fabio Capello, është bërë trajneri zyrtar i Jiangsu Suning, duke nënshkruar një kontratë 18-mujore që raportohet të jetë me vlerë 10 milionë euro.

Trajneri italian tashmë kishte fluturuar në Kinë këtë mëngjes për të takuar shefat e Suning dhe për të inspektuar terrenin e trajnimit./Korneri.net.

Artikulli paraprakNadal triumfon për herë të dhjetë në karrierë në ‘Roland Garros’
Artikulli tjetërKombëtarja e Turqisë mbërrin në “Loro Boriçi” [FOTO]