Veterani Claudio Bravo edhe zyrtarisht është anëtari më i ri i skuadrës angleze Manchester City. Bravo është ekskluzivsht kërkesa e trajnerit Pep Guardiola i cili e largoi reprezentuesin anglez Joe Hart vetëm për ta pas në portë Bravon.

Por, në xhirot e para të këtij edicioni të ri në Premier League, Pep vendosi në portë Ëilly Cabalero, ndërsa tash e tutje do të shohim se kush do të jetë gardiani i citizens.

 

Artikulli paraprakKroati në Milano, ai flet vetëm pas vizitave mjekësore
Artikulli tjetërZanetti humb kontrollin e nervave: “Shuplakë” për Handanovic dhe Icardi