Vjen edhe zyrtarizimi. Valtteri Bottas nga sot është anëtari më i ri i skuadrës Mercedes, dhe do të jetë zëvendësuesi i të larguarit Nico Rosberg. Prej kohësh ishte përfolur ky lajm, por u desht të pritej zyrtarizimi që erdhi pasditën e sotme.

Nga ana tjetër lajm përbën edhe piloti i Williams,braziliani Felipe Massa i cili zyrtarisht do të qëndroj te skuadra Williams edhe këtë vit, pavarësisht se flitej për largimin e tij.

Artikulli paraprakFOTO/ Milani vendos objektivin kryesor për blerjen e janarit
Artikulli tjetërMediat spanjolle zbulojnë debatin midis Ronaldos dhe Sergio Ramosit në humbjen kundër Sevilias