Futbollisti ganez, Kevin Prince Boateng, ka zyrtarizuar skuadrën e tij të re, pas një edicioni aspak të mirë me Milanin, transmetojnë mediat italiane.

Boateng, ish-futbollistë i Schalkes dhe Milanit, karrierën do ta vazhdojë në La Liga të skuadra Las Palmas.

Artikulli paraprakTre emra për një sulmues te Lazio
Artikulli tjetërZyrtare: Verratti te kjo skuadër deri në vitin 2021