Bayern Munchen sot zyrtarisht prezantoi me krenari Mats Hummelsin dhe Renato Sanchesin si dy transferimet e klubit për sezonin e ri. Tekniku Carlo Ancelotti ishte gjithashtu i pranishëm në sallën e konferencave për shtyp dhe theksoi se këta lojtarë janë një përforcim i madh për kampionët e Gjermanisë. “Unë jam i lumtur të kemi këta dy lojtarë fantastikë këtu. Të siguronim Hummelsin dhe Sanchesin ishte një hap i madh për klubin tonë. Jam shumë i kënaqur”, – u shpreh strategu italian, i cili këtë verë pasoi Pep Guardiolën.

dërkohë, kryetari i bordit mbikëqyrës të Bayernit, Karl-Heinz Rummenigge, mohoi spekulimet se kostoja e transferimit të Hummelsit është 38 milionë euro. “Këtë shifër po e dëgjoj ca si tepër tani. Nuk është e vërtetë, është shifër shumë e lartë”, – tha drejtuesi bavarez gjatë prezantimit, i cili gjithashtu theksoi se nuk do të ketë asnjë problem me Dortmundin, pavarësisht se në katër vitet e fundit Bayerni ka “grabitur” tre yje nga verdhezinjtë, bashkë me Mario Götzen dhe Robert Lewandowskin. “Ne kemi një marrëdhënie të mirë për të mirën e Bundesligës”, tha Rummenigge.

Artikulli paraprakLiverpool e bën të flasë vet me vete Barcelonën
Artikulli tjetërKatër kritere, një sulmues, një blerje!