Joni vetëm 17 vjeç, i cili sezon pas sezoni po mahnit me paraqitjet e tij me gjeneratat e reja dhe tek Përfaqësueset e Kosovës, si tek ajo U20 ashtu dhe te U18, bëhet pjesë e klubit më të madh shqiptarë për sezonin e ardhshëm.

Ismajli sezonin e kaluar ishte pjesë e skuadrës Bora Basket nga Liga e Parë ku poashtu ka treguar paraqitje të shkëlqyeshme.

Kjo tregon se Sigal Prishtina ka nis të mendoj për vitet e ardhshme dhe më gjatë, duke angazhuar basketbollistë të rinjë por shumë cilësorë.

Artikulli paraprakFirmino e nisi me hat-trick aventurën arabe
Artikulli tjetërKane nënshkroi kontratën me bavarezët