Mesfushori turk, Arda Tran, u largua më herët nga kampi stërvitor i Turqisë për shkak të një dëmtimi të tij të pësuar gjatë angazhimit me Turqinë.

Bëhet fjalë për një zgjatje në mbi kofshën e këmbës së djathtë.

Ai pritet të jetë jashtë aksionit për rreth tri javë.

Nga sa mesohet eshte e sigurt se ai mungon në çerekfinalen e parë që zhvillohet më 11 prill.

Po ashtu është shumë e vështirë që Arda Turan t’ia dal për ndeshjen e kthimit në “Camp Nou” në më 19 prill dhe kjo pritet të jetë një mungesë e rëndësishme në kampin katalanas pavarësisht opsioneve në mesfushë.

Artikulli paraprakMinistri Shala dhe kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri pritën gjyqtarët kosovarë që referuan Turqi-Moldavi
Artikulli tjetërFOTO/ Futbollisti i njohur në prag të vdekjes, po lufton çdo ditë me jetën