Ka arritur edhe zyrtarizimi i transferimit (huazimit) të Carlos Bacca nga Milan te Villarreal.

Sulmuesi kolumbian i cili nuk kishte më vend te rosonerët dhe nuk e kishte aspak besimine trajnerit Montella,ka arritir marrëveshje me “nëndetësen e verdhë”, ku për momentin është i huazuar, por Milan nga shitja e tij vitin tjetër do të përfitoj 18 milionë euro në total, apo 12 milionë euro më pak se çmimi më të cilin Bacca ishte blerë para dy viteve nga Sevilla. Numri i fanellës së tij do të jetë 9. /Korneri.net

Artikulli paraprakZbulohet arsyeja, ja pse luhet sonte në orën 23:00 “El Clasico”
Artikulli tjetërMontella i frikësohet sulmuesve të Shkëndijës