Organizatori ukrainas Artem Slipenchuk nenshkruan kontratë me KB PEJA për sezonën 2016/17. Artem, 26 vjeçar, debutoj ne ekipën BC Kyiv-2 (2005/06) duke vazhduar në Chipola JC (2007/08), Budivelnyk Kyiv (2008/09), Hoverla Ivano (2009/10), Kryvbasbasket (2010/11), Azovmash (2011-2014), BC Odessa (2014/15) dhe se fundi ishte pjesë e ekipit Dynamo Kyiv (2015/2016).

Artem Slipenchuk, perveç provojës në ligën ukrainase ai gjithashtu ka luajtur edhe ne VTB United League, Eurocup.
Mirë se vjen Artem Slipenchuk!/kbpeja/

Artikulli paraprakKosova regjistroi humbje të pritshme në Slloveni
Artikulli tjetërZYRTARE: M.J. RHETT NËNSHKRUAN ME KB SIGAL PRISHTINËN