Skuadra londineze e Arsenal ka trensferuar supertalentin nigerian, Kelechi Nwakali, i cili nuk është shumë i njohur por konsiderohet si një lojtarë me të ardhme të madhe dhe trajneri Wenger duhet të jetë shumë i kënaqur me përforcimin.

Tekniku francez ka luftuar me Manchester City dhe Chelsea për të siguruar shërbimet e 18-vjeçarit, i cili ka bërë një paraqitje shumë të mirë në Botërorin për Under 17.

Artikulli paraprakFrancezi për francezin
Artikulli tjetërSkandali i falsifikimit të moshës pushton botën