Njëri prej basketbollistëve më me përvojë në Kosovë, njëherit produkt i shkollës së basketbollit të Prishtinës, aloja Alban Veseli rikthehet në kryeqytet.

Pas aventurës së tij te skuadrat tjera kosovare, ai vendosi të rikthehet në kryeqytet dhe sigurishtbaty kunibrrah zemra më së shumti.

Mirë se kthehesh në Shtëpinë e Kampionëve Alban, shkruan klubi i Sigal Prishtinës.

Artikulli paraprakDe Katelaere ta Atalanta, kjo është marrëveshja
Artikulli tjetërDani Olmo (hat-trick), Leipzig deklasoi Bayernin, e fitoi Superkupën e Gjermanisë, debutoi Harry Kane