Zvicra ka shënuar fitore në përballjen e sotme ndaj Letonisë, për të vazhduar formën e lartë në Grupin B për kualifikimet në Botëror.

Ishte Josip Drmic ai që i dha pikët e plota Zvicrës, duke shënuar në minutën e 66 pas asistimit nga Mehmedi.

Në radhët e Zvicrës u paraqitën edhe futbollistët shqiptarë: Xhaka, Shaqiri, Mehmedi, dhe Xhemaili.

Zvicra ka 5 fitore në po aq ndeshje, dhe është lider në Grupin B.

Artikulli paraprakBarcelona nderon legjendën holandeze! Ja surpriza e klubit katalan….
Artikulli tjetërRevoltohen yjet e Kombëtares “KUQEZI”! Xhaka dhe Abrashi braktisin ekipin….