TURIN, ITALY - AUGUST 30: Andrea Belotti (L), Daniele Baselli (C) and Marco Benassiof Torino FC celebrate victory at the end of the Serie A match between Torino FC and ACF Fiorentina at Stadio Olimpico di Torino on August 30, 2015 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Nuk ka asnjë dyshim se Andrea Belotti është një nga sulmuesit më të mirë italian momentalisht, pasi forma e tij nuk është duke u pasqyruar te Torino, por edhe në kombëtaren e Italisë.

Sipas mediave italiane, përpos Juventus, Inter dhe Milan, për Belotti të interesuara janë edhe disa skuadra të njohura nga jashtë Italisë, nder to edhe Manchester United, kurse kartoni i tij nga Torino vlersohet 50 mln euro.

Artikulli paraprakLimani nga spitali emocionon ekipin
Artikulli tjetërPromo e bukur për “Derbi Madonnina”