Zinedine Zidane ka folur për mediat pas humbjes me Barcelonën në finalen e Internacional Champions Cup.

Ai deklaroi që skuadra e tij nuk ishte e përqendruar në minutat e para.

“Ne nisëm ndeshjen shumë keq, duke pësuar dy gola brenda 6-7 minuta. Kjo do të thotë se ne kishim mungesë përqendrimi”, deklaroi Zidane.

“Nuk mendoj se kishim ndonjë problem tjetër. Më pas gjatë ndeshjes ishim mirë dhe shënuam gola. Në tërësi mund të them që zhvilluam një ndeshje të mirë”.

“Humbja nuk është e rëndësishme. Ajo gjithmonë dhemb, por në këtë kohë nuk ka rëndësi”, shtoi ai.

Artikulli paraprakVIDEO/Man City deklasoi Tottenham
Artikulli tjetërLargohet nga Inter, ja destinacioni i ri