Real Madridi ka thënë se titulli me Real Madridin, është momenti më i lumtur në jetën e tij. Ai ka thënë se për këtë moment kanë punuar shumë, duke fituar La Ligan.

“Ne kishim vite që nuk e fitonim. Jemi klubi më i mirë në botë, dhe një ditë kishim për ta fituar”, ka deklaruar fillimisht Zidane.

“Ka qenë një titull i vështirë dhe i bukur. Një kampionat shumë i vështirë. Jam shumë i lumtur. Kemi punuar për ta jetuar këtë moment. Kjo është dita më e lumtur e jetës time”, ka përfunduar ai.

Artikulli paraprakFantastike: Kosova U-17 me spektakël mposhti Danimarkën
Artikulli tjetërStatistikat e xhiros së 32-të në Vala Superligë