Sipas raporteve të mediave spanjolle, pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, një në La Liga dhe një në Champions League, Zinedine Zidane është duke menduar që të hedhë lojtarë të tjerë në fushë të dielën kundër Las Palmas.

Siç raporton AS, nga minuta e parë pritet të luajnë: Theo, Marcos Llorente, Asensio dhe Ceballos.

Vallejo dhe Nacho, gjithashtu mund të startojnë në mbrojtje, me këtë të fundit tani në rolin e të djathtit./Korneri.net.

Artikulli paraprakGuardiola dhe Allegri me dëshirë të njejtë në merkato
Artikulli tjetërMediat spanjolle: Barcelona etiketon pasuesin e Iniesta në Premier League