Fitorja me Sportingun nuk e bindi aspak teknikun francez, i cili ka bërë paralajmërime në dhomat e zhveshjes. Ndërkohë, Bejl-Ronaldo mungojnë nesër

Real Madridi doli triumfues nga “Santiago Bernabeu” në mesjavë, kur mposhti 2-1 me “përmbysje” rivalin Sporting Lisbona në Champions League. Ishte një fitore, por e lodhshme dhe me plot mesazhe. Pikërisht këto të fundit u përpoq t’u përcillte tekniku Zinedin Zidan lojtarëve të tij pas ndeshjes në dhomat e zhveshjes. Ai, sipas medies spanjolle, u sigurua që skuadra e vet të dijë se ajo çfarë kishte parë në fushë ishte larg nga të qenit e pranueshme. Francezi ishte më i drejtpërdrejtë dhe i ashpër. Ai ishte i tërbuar me mungesën e intensitetit të lojtarëve të tij gjatë gjithë ndeshjes, duke theksuar se sa shumë fat pati skuadra që nuk e futi veten në një gropë të madhe.

Artikulli paraprakXhaka shënon golin e parë në Angli (Video)
Artikulli tjetërKosova e mbyll me humbje garën në EuroBasket