Shit-blerja e Milanit është bërë një teme e bezdisshme prej disa kohësh, duke ngritur thashethemeve të ndryshme.

Megjithatë tani si duket ka ardhur koha të vendoset gjithçka për ndërrimin e pronësisë së klubit kuq e zi pas tërheqjes së kompanisë kineze.

Sipas Sky Sport Italia dhe Tuttomercatoweb, miratimi është dhënë nga bordi në një takim që u mbajt të hënën në Casa Milano, selia e Rossonerëve klubi nuk do të dryshoj pronar

Kuvendi i bashkëpunëtorëve ka qenë i planifikuar për në 14 prill, përpara të një takimi të dytë më 4 maj.

Sino-Europe Sports nuk është më, me fondet e konsorciumit kinez që janë derdhur në një kompani të re, “Rossoneri Sport Investment Lux”, me seli në Luksemburg.

Artikulli paraprakPunë e kryer: Milan godet fuqishëm! Befasohen rivalët…..
Artikulli tjetërHuqja e vitit, katër futbollistë me portierin e vetmuar! (Video)