Mohammed bin Salman nuk ndalet në Newcastle.

Pasi bleu klubin anglez për 350 milionë euro, princi i kurorës i familjes mbretërore të Arabisë Saudite gjithashtu do të donte të blinte Interin siç parashikohej nga Calciomercato.com

Sipas portalit të njohur italian, kishte pasur një takim mes palëve në Milano në mes të shtatorit, me rastin e lojës së Ligës së Kampionëve të humbur kundër Real Madridit. Gazeta Libero në stendat e gazetave sot shkruan se në qarqet financiare flitet për një marrëveshje të gjetur tashmë: familja Zhang do të ishte e gatshme t’i shiste klubin Nerazzurri fondit sovran të PIF (Fondi i Investimeve Publike) për një miliard euro, përcjell Korneri.net

Menaxhimi i Suning vazhdon të grumbullojë borxhe, pronësia kineze është në vështirësi serioze dhe për arsye të ndryshme (imponimet e qeverisë dhe mungesa e fondeve) nuk do të jetë në gjendje të injektojë asnjë burim ekonomik në Inter. Kjo është arsyeja pse i vetmi ilaç konkret për të siguruar vazhdimësinë e biznesit për klubin, ishte shitja e lojtarëve  si rasti me Hakimin dhe Lukakun dhe e njëjta gjë mund të ndodhë për lojtarët e tjerë në të ardhmen.

Megjithatë, duket se kjo histori nuk do të përsëritet, sepse  Suning po e zgjidh problemin me shitjen e klubit te pasanikët arab, të cilët nuk e mkanë shumë të vështirë të bëjnë Interit top-klub evropian krahasur me Newcaste, ngase tradita dhe emri i gjigantit italian veçse është i gatshëm, dhe me pak shpenzime (200 milionë) e ndërton një forcë të re në Kontinentin e Vjetër. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here