Chelsea's Brazilian-born Spanish striker Diego Costa (R) celebrates with Chelsea's Italian head coach Antonio Conte (C) after the English Premier League football match between Chelsea and West Ham United at Stamford Bridge in London on August 15, 2016. Chelsea won the game 2-1. / AFP / Justin TALLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / (Photo credit should read JUSTIN TALLIS/AFP/Getty Images)

Sulmuesi i Chelsea, Diego Costa ishte detyruar të stërvitej i vetëm në qendrën stërvitore të klubit pasi u la jashtë ekipit kundër Leicester Cityt pas një zënke me trajnerin Antonio Conte dhe sot vjen konfirmimi që ai është denuar me 200.000 euro.

Më pas u detyrua të stërvitej i vetëm ditën e hënë teksa shokët e ekipit po shijonin një ditë pushimi.

Golashënuesi i 14 golave këtë sezon më në fund është lejuar të stërvitet me ekipin e parë të martën pasi ka sqaruar mosmarrëveshjet me trajnerin dhe Julio Tous. Ishte zënka me Tous që provokoi gjithçka, derisa u përjashtua nga Konte, madje duke i bërtitur “shko në Kinë”.

Por Chelsea nuk ka ndërmend ta lejojë të largohet lojtarin, dhe madje e kanë gjobitur me një shumë të majme. Costa do të mbetet te Chelse deri në fund të sezonit megjithëse ka pasur interes nga Super League kineze, ku i është ofruar një rrogë 600 mijë euro në javë.

Artikulli paraprakMaxhera e Polisi, nderohen me çmimin vjetor të gazetarisë sportive
Artikulli tjetërCerci i “ngopur” te Atletico Madrid, zgjidhja e vetme mbetët Serie A…