Sulmuesi i ri i përfaqësuesës së Kosovës, Arbër Zeneli ka folur pas përfundimit të senacës stërvitore në “Rexhep Rexhepi”, për ndeshjen ndaj Kroacisë, që Kosova e zhvillon të të ejtën mbrëma në Shkodër.

Futbollisti i Herennven edhe njëherë konfirmoi se njehet i priveligjuar të luaj për Kosovën, teksa përballjen ndaj kroatëve e cilësoi mjaft të vështirë, por përkundër kësaj është optimist për rezultat pozitiv.

“Ndihem shumë mirë që jam pjesë e Kosovës dhe këtij grupi. Do të kemi një ndeshje të vështirë këtë e dimë të gjithë, por do të japim maksimumin të nxjerrim një rezultat pozitiv. Jemi mirë fizikisht dhe po përgaditemi maksimalisht për lojë. Kroatët përkundër mungesave të rëndësishme mbeten një ekip i fortë”, deklaroi Zeneli.

Artikulli paraprakLëndimi i Ismajlit, e sjell në Përfaqësuese Sulejmanin e Hanover96
Artikulli tjetërTalenti i Olimpiakosit JO Greqisë, do Shqipërinë