Një takim i madh u mbajt në Barcelona në të cilin menaxhmenti i klubit i shpjegoi trajnerit se nuk ka para për transferime të mëdha në afatin e ardhshëm të transferimeve.

Mundo Deportivo njoftoi se plani i Barcelonës në janar është të sjellë Eric Garcia nga Manchester City dhe Memphis Depay nga Lyon. Barcelona mund t’i sjellë të dy verën e ardhshme falas ose në janar me një dëmshpërblim të vogël.

Plani i Barcelonës është të vazhdojë kontaktet e përditshme me agjentët e Garcia dhe Depay për tetë javët e ardhshme, duke i siguruar ata që të dy do të luajnë një rol thelbësor në ekip. Hapi i dytë është t’u ofrojmë atyre kontrata sa më shpejt që më 1 janar kur rregullat lejojnë, dhe pastaj të kontaktojnë me klubet e tyre. Barcelona shpreson që City dhe Lyon do të zgjedhin të shesin lojtarët në janar në vend që të shkojnë në Camp Nou në qershor pa asnjë dëmshpërblim.

Depay, sulmuesi 26-vjeçar holandez, ka shënuar pesë gola këtë sezon me tre asistime në nëntë ndeshje, dhe shtatë vjet më i ri Garcia është ende një rezervë te Pep Guardiola në City. Garcia është i njohur mirë me Barcelonën pasi ai kaloi të gjitha kategoritë e të rinjve para se City ta sillte atë në 2017 për një milion e 700 mijë euro. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here