Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique po planifikon diçka interesante për formacionin kundër Juventusit.

Enrique pritet të hedhë në fushë një formacion duke përdorur skemën taktike 4-3-3 ku treshja e mesfushës do të përbëhet nga Mascherano, Andres Iniesta dhe Ivan Rakitic, shkruan “Mundo Deportivo”.

Surprizues është pozicioni i Mascheranos në mesfushë duke na rikthyer sërish në kohët e vjetra kur argjentinasi luante për Liverpoolin.

Artikulli paraprakLegjenda italiane flet për rikthimin e madh ndaj PSG-së: Barcelona kurrë në jetë nuk do ta bënte atë që bëri ndaj Juventusit
Artikulli tjetërLRF PRISHTINË: REZULTATET DHE TABELAT PAS JAVËS SË 15-të