Neymar mund të ishte tani një futbollist i Realit të Madridit, por transferimi i tij dështoi në momentin e fundit.

Presidenti i Realit, Florentino Perez, ka zbuluar se Los Blancos thuajse e blenë yllin brazilian, para se ky i fundit të transferohej te Barcelona.

“Neymari kaloi vizitat mjekësore te Madridi. Ne u munduam ta blejmë, por arritëm në një pikë ku gjithçka u bë e pamundur dhe u detyruam të tërhiqeshim”, ka zbuluar Perez për Onda Cero.

Në vitin 2013 Neymar shkoi te Barcelona, ndërsa Reali investoi shifrën rekord për Gareth Bale.

Tani Reali nuk po tregohet aktiv në treg, por Perez është i qetë: “Merkatoja përfundon më 31 gusht, është një rrugë e gjatë deri atëherë. Bale? Nuk jam i zhgënjyer. Ka pasur një sezon fatkeq për dëmtimet, por na ka dhënë shumë gëzim në të shkuarën”.

Artikulli paraprakMilan e nxjerrë në shitje dhe i’a cakton çmimin
Artikulli tjetërFshf kontakton dhe gjen trajnerin e ri