Në ndeshjen e fundit përballë Troyes, Edison Cavani ka fituar penallti por pranë tij u afrua sërish Neymar i cili iu lut uruguaianit ta ekzekutonte 11-metërshin.

Mediat franceze kanë zbuluar se çfarë i tha Neymar-Cavanit: A mund të ekzekutoj penalltinë?
Por Cavani nuk u tregua tolerant por mori topin dhe e vendosi tek pika e bardhë. Fatkeqësisht Cavani nuk shënoi.

Artikulli paraprakOliver Bierhoff gëzon tifozët e Juventus
Artikulli tjetërPër këtë arsye Benjamin Mendy është budalla (VIDEO)