Revista prestigjioze “France Football” në mënyrë aksidentale ka zbuluar që këtë sezon ‘Topi i Artë’ do të fitohet nga Lionel Messi.

Sipas burimeve të portalit të njohur “Diario Gol”, fituesi i këti çmimi është zbuluar pasi ka rrjedhje të informacionit.

Tashmë ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit të votave të gazetarëve nga e gjithë bota.

Futbollisti më i mirë në botë pritet të shpallet Lionel Messi pavarësisht se Ronaldo fitoi Kampionatin Botëror dhe Champions Leaguen.

Artikulli paraprakMrekullia franceze, kur Nice thyen rekordet falë Balotelit!
Artikulli tjetërMilan shpallet skuadra e 3-të më e fortë në historinë e futbollit, kryesojnë Ajax dhe Brazil