Sot në orën 20:45 Real Madrid do të presë në “Santiago Bernabeu” skuadrën e Atleticos në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions Leagues.

Është e përditshmja spanjolle “Sport.es” e cila ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave ku ajo që bie në sy janë tre mungesat e mëdha te skuadra e Zidanes.

Gareth Bale, Pepe dhe Fabio Coentrao janë të dëmtuar dhe e kanë të pamundur për të luajtur, ndërsa në krahun tjetër Diego Simeone do të udhëtojë në ‘Bernabeu’ pa dy mbrojtësit e krahut Juanfran dhe Sime Vrsaljko.

Image

Artikulli paraprakDeulofeu braktis Milanin, transferim suprizë te kjo skuadër
Artikulli tjetërNëse luan ky lojtar Bayern Munchen humb miliona euro