Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (3L) clebrates a goal with teammates during the Spanish league football match FC Barcelona vs Sevilla FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 5, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Tashmë nuk ka më mistere pasi Ernesto Valverde do të jetë trajner i ri i Barcelonës.

Janë burime të medias pranë klubit katalanas “Mundo Deportivo” të cilat kanë zbuluar se Valverde do të largohet nga Athletic Bilbao duke u emëruar në postin e trajnerit të Barcelonës.

Valverde pritet të punojmë me dy asistentë që kanë besimin e tij të madh: : Jon Aspiazu, i cili do të veprojë si asistent trajner, dhe Jose Antonio Pozanco, trajner.

Në sezoni 2008/09 të tre kënë punuar së bashku te skuadra e Olimpiakosit me të cilën kanë fituar Superligën e Greqisë.

Aspiazu dhe Valverde kanë punuar së bashku me skuadra si: Espanyol, Olympiakos, Valencia dhe Villarreal.

Kujtojmë që Luis Enrique do të drejtojë Barcelonën në ndeshjen e fundit pikërisht finalen në Coppa del Rey e cila do të luhet më 27 maj kundër Deportivo Alaves.

Artikulli paraprakFutbolli në zi, vdes trajneri i mirënjohur kosovar
Artikulli tjetërDrilon Hajrizi në Prizren