Vdekja e Davide Astorit ka tronditur sot futbollin italian, ndërsa mediat italiane kanë zbuluar se disa detaje të reja në lidhje me këtë ngjarje.

Mediat në Itali shkruajnë se si shokët e skuadrës kishin zbuluar këtë ngjarje.

Mësohet se ai nuk kishte pasur asnjëherë shqetësime të karakterit fizik ndaj askush nuk kishte dyshime që mund t’i ndodhte ndonjë gjë e tillë.

Shokët e skuadrës i kishin telefonuan në dhomë dhe duke parë se nuk përgjigjej, u shqetësuan dhe u ngjitën për tek ai.

Kanë qenë vetë lojtarët që kanë shqyer me shkelma derën e dhomës së Astorit duke e gjetur atë të pajetë në shtrat e duke mësuar kësisoj lajmin tragjik.

Mendohet se ai kishte pësuar një atak kardiak gjatë natës, por nuk ka arritur të reagojë e të kërkojë ndihmë

Artikulli paraprakVIDEO/ Rekord i Messit, Barcelona thellon diferencën me ndjekësit
Artikulli tjetërLive/ Shokohet Partizani në fund, portieri i Teutës shënon super gol