Më në fund vjen edhe zyrtarizimi i transferimit aq shumë të kërkuar të anglezëve për një sulmues nga kampionati italian. Pasi Milan nuk e shiti Carlos Baccan, Juventusi e bëri këtë gjë duke larguar italianit Simone Zaza në drejtim të Premier League. Ish anëtari i Sassulolo ka nënsnhrkuar me londinezët e West Ham, dhe kjo është foto e parë e tij me fanëlln e re. Juventus për kartonin e Zaza kërkojë 28 milionë euro, por lojtari do të jetë në dispozicionin e Slaven Bilic vetëm pas ndeshjes kundër Man.City.

Zaza zyrtarisht i West Ham

Artikulli paraprakBomba Napoli! Marrëveshje me yllin uruguaijan
Artikulli tjetërHart në Serie A?