Nuk është ftuar nga trajneri Allegri  për miqësoren kundër Espanyol, dhe në këtë mënyrë largimi i tij nga Juventus është punë e kryer. Simone Zaza pritet që gjatë ditës të udhëtojë në Gjermani, për të qenë pjesë e klubit Ëolfsburg, bëjnë të ditur mediat italiane që raportojnë se kampioni italian po e shet reprezentuesin e axurëve për 25 milionë euro plus bonuse.

Me ato para Juventus tenton që të sjell nga Inter kroatin, Brozovic pasi Joao Mario praktikisht është neroaxur.

Artikulli paraprakJa sa do të paguhet Mustafi te Arsenali?
Artikulli tjetërStart perfekt