Skuadra angleze West Ham që është eliminuar një mbrëmje më herët nga Evropa, ka kryer punë me Juventusin rreht transferimit të lojtarit të tepërt te kampionët italian, Simone Zaza i cili do të nënshkruaj kontratë me klubin londinez për një pagë 3.5 milionë euro në vit, kurse Juventus bga shitja e yij do të përfitojë 28 milionë euro.

Zaza i cili nuk ka qenë ansjhëherë titular te boankonerët kishte kërkuar tash e sa kohë skuadër të re ku do të mund të lunate, dhe tashmë e ka gjet.

Artikulli paraprakInter me dy superblerje shkel tregun
Artikulli tjetërE fton Italia, por përgjigjet në mënyrë shokuese: Më falni, nuk ndihem italian…[FOTO]