Lajme të mira për Juventusin pasi përfundimisht e shiti italianin Simone Zaza te skuadra spanjolle Valencia.
Në klauzolën e tij ka një nen shumë interesant. Nëse Zaza luan në 10 ndeshje nga më shumë se 45 minuta atëherë Valencia ka qenë e obliguar ta blej kartonin e tij për 16 milionë euro.
Ish anëtari i Juventusit dhe West Ham-it, nënshkroj kontratë me “lakuriqët” deri në vitin 2021.

Artikulli paraprakI madhi Rizzoli referon derbin evropian
Artikulli tjetërMessi, Ronaldo, Ibra? Po çfarë, golashënuesi më i mirë është “El Matador”