Zëvendëspresdenti i Inter­it, Javier Zanetti tregon se përballja mes Romës dhe Inter­it këtë të diel është njësoj si një finale për skuadrën zikaltërve. Nerazurët pretendojnë për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm prandaj dhe kjo sfidë për ta është mjaft e rëndësishme.

“Mbaj mend momentin kur shënova gol në minutën e fundit në sezonin 2007-­08, në një ndeshje vitale për fitimin e Skudeto­s. Ndërsa këtë herë është për një vend në Ligën e Kampionëve. Çdo ndeshje e mbetur është si një finale për ne,” deklaroi 43­vjeçari.

Artikulli paraprakKy pritët të jetë super goditja e Realit (VIDEO)
Artikulli tjetërBomba e ditës/Ish-reprezentuesi francez: Griezmann definitivisht do të transferohet te kjo skuadër