Tashme janë rritur spekulimet për nja transferim të Corentin Tolisso nga Lyon te Juventus.

Sipas mediave italiane, Tolisso do tp zbarkojë në Torino në ditët e para të janarit dhe do të nënshkruajë kontartë katër vjeçare me kampionin dhe liderin në Serie A.

Tolisso është cak edhe i gjigantëve anglez Manchester United dhe Chelsea, mirëpo ai disa herë ka shprehur simpatinë për futbollin italian dhe Juventus dukët që është zgjidhja e tij shpirtërore.

Artikulli paraprakZyrtare: Barcelona e fton Chapecoense në trofeun “Gamper 2017”
Artikulli tjetërA ju kujtohet Conceiçao! Trajner i skuadrës franceze